Recept: Co jíst před tréninkem

Zdravím tě u dalšího článku! Dnešní téma bude právě pro tebe, pokud váháš nad tím, co je správné jíst před tréninkem tak, abys měl/a na tréninku dostatek energie, ale zároveň ti nebylo těžko. Každý máme jiný metabolismus a trávení, každopádně ti sem dám pár tipů, co mám odzkoušeno na sobě i na svých klientech. 

Osobně doporučuji kombinace sacharidů a proteinů v lehce stravitelné formě, aby tě na tréninku netrápilo nafouklé břiško nebo se ti jídlo v průběhu tréninku nevracelo. Důležité je také načasování toho, kdy předtréninkové jídlo sníst. Tohle chce opět odzkoušet na sobě, ale obecně doporučuji tak 1,5 – 2 hod před začátkem cvičení. 

  1. Rýžová kaše s proteinem a ovocem

Rýžová kaše je velmi lehce a dobře stravitelná, takže je ideální pro doplnění energie potřebné na trénink. Navíc je k přípravě potřeba jen pár minutek a bude ti trvat déle ji sníst, než připravit, takže je vhodná i pro ty, kteří nemají moc času. Přidáním proteinu doplníš potřebné bílkoviny, dozdobíš ovocem a máš hotovo. 

  1. Proteinové smoothie

Smoothie je taky jednou z variant, ke které nebudeš potřebovat moc času na přípravu. Zvolíš ovoce, které máš rád/a, přidáš protein, mléko a rozmixuješ.  Ovoce je také skvělým zdrojem rychle stravitelných sacharidů a v kombinaci s proteinem dodáš tělu vše potřebné k dodání energie na trénink. 

  1. Müsli s mandlovým mlékem a proteinem

Další skvělou kombinací sacharidů a bílkovin je müsli s proteinem. Jen je třeba vybrat takové müsli, které nebude přeplněné cukrem nebo si můžeš své vlastní připravit doma a budeš mít jistotu, co si do něj dáš za ingredience. 

  1. Proteinový puding s ovocem 

Poslední mým tipem je další ze série, když například nestíháš, ale potřebuješ se před tréninkem najíst. Vhodnou variantou je v tomto případě proteinový puding, který už teď zakoupíš v každém supermarketu a doplníš jej jen kouskem ovoce. 

Jaké je tvoje oblíbené předtréninkové jídlo?
Poděl se nebo nasdílej přímo recept 🙂

vaše Sandra

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SelfPWR